Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Péče o srst

Péče o srst 
 
Péče o srst zahrnuje pravidelné koupání a vyčesávání.
Koupání doporučuji jednou za 2 až 3 týdny, podle potřeby a ušpinění. V zimním období se interval může prodloužit. Před koupáním doporučuji psa vyčesat a při koupání dávat pozor na zacuchání. Usnadníte si tím následnou práci. Používáme kvalitní šampóny šetrné k pokožce i srsti. Můžeme použít i kondicionér pro psy pro snadnější rozčesání. Psa je důležité pořádně vyšampónovat a následně spláchnout, aby v srsti nezůstaly zbytky šampónu. Dávejte pozor ať se voda se šamponem nedostane do očí a uší.  Následuje vysušení ručníky, kdy můžeme použít nějakou závěrečnou péči podle rasy (oleje, pěny, atd...) Nejdůležitější prací, aby srst vypadala pěkně, je ale vyfoukání fénem zároveň s vyčesáváním. Srst se dokonale rozčeše, natáhne a upraví. Buďte k miláčkům šetrní a nepoužívejte příliš horký vzduch.
Vyčesávání by se mělo provádět denně. Sice vím, jak málo času dnes každý má, ale snažte si najít alespoň malou chviličku. Třeba po večerní procházce, nebo u televize. Může se to stát příjemnou rutinou pro Vás i vašeho miláčka spojenou s následným hraním, mazlením či nějakým pamlskem. Používáme kartáče a hřebeny podle rasy. Na splstnatělou srst můžeme použít přípravek pro snadnější a šetrnější vyčesání (spraye, oleje, atd...) anebo srst alespoň lehce navlhčit. Dáváme pozor na poranění očí a pokožky. Pomáháme si rukou, srst od sebe oddělujeme a zárověn vyčesáváme poctivě od kořínků srsti až ke konečků.
K péči by mělo patřit i čištění uší, odstranění ospalků a omytí očí, omytí zadečku, péče o zuby, omytí a kontrola tlapek v kterých může uvíznout kamínek či nepříjemná osina a kontrola parazitů, protože pejsek si z procházky může domů přinést kromě bodláků a větviček také blechu či klíště.
 
 
 
TOPlist